бути енергійною

10 щоденних звичок, які забирають вашу енергію

Час на читання 4 хвилин(и)

Ви коли-небудь прокидалися, почуваючись більш втомленим, ніж коли лягали спати? Виснаження буває не тільки від великої кількості фізичної активності, наприклад, спорту. Є безліч маленьких звичок, яких ви, можливо, навіть не помічаєте, але вони виснажують вашу енергію. Тож, давайте разом пошукаємо звички, які заважають вам бути енергійною.

Це нормальні, здавалося б, не значні дії, які скоріше за все робить більшість із вас. Але вони мають безліч побічних ефектів, через які ви стаєте дедалі втомленішим.

Отже, ось 10 звичок, які поступово виснажують вашу енергію.

Більше звертати увагу на негатив, ніж на позитив.

Ви песиміст, ви завжди шукаєте на що поскаржитися? Дослідження показують, що регулювання симпатичної нервової системи в оптимістів краще, ніж у песимістів. А це означає, що вони на фізичному рівні краще справляються зі стресом. Зосереджуючись на негативі, ви можете постійно перебувати в стані стресу, тривоги і виснаження.

Розумова жуйка.

Як часто ви прокручуєте у своїй голові сценарії “а що як?”, навіть для незначних ситуацій? Наприклад, касир у супермаркеті поводився з вами грубо, ви промовчали, і ще кілька годин після цього подумки повертаєтеся в ту ситуацію і уявляєте, що б ви могли йому відповісти. Ми постійно ведемо діалоги у своїй голові, перемелюємо купу уявних проблем, яких насправді не існує. Через це ми перебуваємо в напрузі, відчуваємо тривогу. А це забирає величезну кількість енергії.

Жити в минулому заважає бути енергійною.

Якщо ви часто згадуєте різні історії зі свого минулого і думаєте про те, що ви зробили неправильно або як могли б вчинити, це відволікає вашу увагу від життя в сьогоденні. Життя тут і зараз. Як і розумова жуйка, постійне прокручування минулого може викликати у вас втому і стрес.

Спілкування з негативними людьми і життя в драмі.

Ви коли-небудь відчували спустошення після спілкування з ким-небудь зі своїх знайомих? Можливо, ваші стосунки з такими людьми будуються навколо того, що вони постійно скаржаться на життя і ниють? Тим самим привносячи у ваше життя непотрібну драму? Одна справа коли таке трапляється час від часу, але якщо з кимось у вас таке відбувається постійно, краще тримайтеся від такої людини подалі. Таке спілкування забирає багато вашої енергії і не приносить у ваше життя взагалі ніякої користі. То навіщо тоді воно вам?

Соцмережі збивають вас з пантелику.

Зараз поясню. Уявіть, ви відкриваєте Фейсбук і понеслася: хтось купив квартиру, хтось отримав підвищення, хтось виграв у якомусь конкурсі, хтось ділиться фото з подорожей тощо. І вам уже здається, що у вашому житті щось не так, адже в ньому не відбувається нічого примітного. Звичайне життя. Соціальні мережі це чудовий інструмент для спілкування, пошуку натхнення і мотивації. Але якщо ви свідомо чи ні постійно порівнюєте своє життя з дописами ваших друзів (або зовсім незнайомих людей), на це зливається нереальна кількість вашої енергії.

Просто пам’ятайте про те, що люди діляться яскравими моментами, а звичайне життя залишається за кадром соціальних мереж. І воно далеко не завжди таке, яким ви бачите його в дописах своїх френдів. У кожного є скелети в шафі. Найкраще, що ви можете зробити, завжди порівнювати себе тільки з собою в минулому.

Бездумне гортання стрічки соц.мереж не дає бути енергійною.

Раз вже ми торкнулися соціальних мереж, давайте обговоримо ще один фактор, через який ваша енергія витікає як вода крізь пальці. Так-так, постійний бездумний скролінг стрічки Фейсбуку, Інстаграму або TikTok забирає вашу енергію. Особливо якщо ви починаєте свій ранок із цього. Спробуйте видалити додатки соц мереж з телефону або хоча б приберіть їх з першого екрана. І обов’язково вимкніть усі сповіщення соцмереж. Ви побачите, як просто скорочення часу на скролінг збільшить кількість ваших сил. А ще, можливо ви просто прокрастинуєте. Перевірте себе і дізнайтесь про 11 дієвих способів позбутися ліні і прокрастинації.

Неправильне харчування.

Я не буду говорити про дієти, підрахунок калорій і заохочувати вас харчуватися селерою. Просто зверніть увагу, як ви почуваєтеся після їжі. Вам хочеться спати? Чи ви випили кави, отримали різкий підйом енергії, а потім спад? Аналогічно діє цукор. Поспостерігайте за тим, як залежить ваша енергія від того, що саме ви з’їли. А ще негативно на кількість енергії можуть впливати часті перекуси або звичка постійно щось жувати.

Брак вітамінів та інших важливих речовин.

Звісно, краще якщо ви здасте комплексний аналіз і з’ясуєте, чого саме не вистачає вашому організму. Але, як правило, якщо ви відчуваєте постійну втому, варто почати приймати риб’ячий жир і вітамін Д. А ще, за постійного нервового напруження, організму не вистачає вітамінів групи В і магнію. Але пам’ятайте, що надлишок вітамінів так само погано впливає на ваше здоров’я, як і їхня нестача. Тому краще все-таки здати аналізи.

Мало руху у вашому житті.

І ні, я не закликаю вас обов’язково ходити в спортзал 3 рази на тиждень. Я сама не люблю спорт. Ба більше, після хоч скільки активного фізичного навантаження особисто я почуваюся виснаженою, а не енергійною. Проте я знайшла той тип фізичної активності, який дає мені енергію, а не навпаки. Для мене це йога і звичайні прогулянки по 30-40 хвилин. Фізична активність потрібна кожній з нас, щоб бути енергійною, але це взагалі не про спорт, ідеальний прес або ще щось там. Це про те, щоб насичувати вашу кров і тканини киснем, про нормальну циркуляцію лімфи тощо. Тому звичайна планка, або 20 присідань, або просто піднятися сходами – чудова звичка, яка додаватиме вам енергії.

Поганий сон.

Так, навіть якщо ви спите по 10 годин щодня, не факт, що ви спите добре, особливо в умовах постійного нервового виснаження. Якщо ви часто прокидаєтеся або почуваєтеся виснаженим після пробудження, ймовірно, ви погано спите. При цьому надлишок сну також шкідливий, як і його нестача. Спробуйте почати лягати і вставати в один і той самий час. Не використовуйте гаджети хоча б за годину до сну. Спіть у добре провітрюваному приміщенні. Все це сильно впливає на якість вашого сну.

Які з цих звичок є у вас? Поділіться в коментарях, що дає вам прилив сил і енергії, а що, навпаки, їх забирає.

2 коментарі до “10 щоденних звичок, які забирають вашу енергію”

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху