позбутися ліні

Як позбутися ліні та прокрастинації: 11 дієвих способів

Час на читання 3 хвилин(и)

Лінь – це природна реакція нашого організму на перевантаження та втому. Адже мозок – один з найбільш енергозатратних органів, і коли на нього чекає додаткове навантаження, він вмикає захисні механізми, щоб зберегти енергію. Тому “лінь” – це абсолютно нормально. Але іноді вона заважає виконувати важливі справи. Що робити в такому випадку і як все-таки позбутися ліні?

Що таке “лінь” і навіщо вона потрібна

Мозок – найбільш енергозатратний орган нашого тіла. Навіть у стані спокою він споживає близько 25% енергії. Тому природньо, що коли мозку загрожує додаткове навантаження, він “вмикає гальма” у вигляді апатії та небажання нічого робити. Це допомагає не виснажувати енергетичні ресурси організму.

Отже, “лінь” – цілком нормальне і корисне явище. Проблема виникає, коли вона перешкоджає виконанню необхідних завдань. То як же все таки змусити себе взятися до роботи?

Відновлення життєвих сил організму

Якщо ви відчуваєте хронічну втому, розсіяність та апатію – спершу потрібно відновити сили. Ось кілька рекомендацій, які допоможуть позбутися ліні і відновити сили:

Якісний та повноцінний відпочинок

Відведіть час лише для себе. Посидіть у тиші або послухайте улюблену музику, подивіться цікавий фільм. Дайте мозку “перезавантажитися” та зняти напруження.

Впорядкування сну

Намагайтеся лягати та прокидатися орієнтовно в один і той самий час. Дотримання режиму значно покращить якість сну. Раджу мінімум 8 годин для дорослої людини. Причому бажано лягати і прокидатись в один і той самий час, навіть під час вихідних.

Зменшення інформаційного навантаження

Обмежте час, проведений за гаджетами та в соцмережах. Надлишок інформації виснажує нервову систему. А це, у свою чергу, заважає якісному сну, що призводить до виснаження. Тож, приберіть гаджети хоча б за 1 годину до сну.

Корисні добавки для мозку

Вживайте вітамін D, амінокислоти, вітаміни групи В і магній – це життєво необхідні добавки для вашого мозку. Звісно, варто для початку пройти обстеження і здати аналізи, але той же магній дуже покращує сон. Тільки важливо обрати правильну форму цього мікроелементу, яка буде швидко засвоюватись організмом.

Способи активізації мозку повсякденними діями, щоб позбутися ліні

Ось кілька простих, але дієвих способів “завести” мозок, коли він відмовляється працювати:

Щоденні прогулянки на свіжому повітрі

Принаймні 40 хвилин активного руху на свіжому повітрі значно покращать кровообіг, насичать мозок киснем та стимулюють утворення “гормонів щастя”. Якщо немає можливості вийти на прогулянку, хоча б просто відкрийте вікно і зробіть кілька найпростіших фізичних вправ.

позбутися ліні

Заняття улюбленою справою

Чи то малювання, музика чи танці – творчий процес “заводить” мозок, стимулює фантазію та уяву. Відчуття радості та задоволення також сприяють активізації.

“Нічого не робити”

Відведіть щодня хоча б 10 хвилин, щоб просто полежати, слухати дихання і дозволити думкам блукати. Своєрідна медитація, яка дає мозку перепочинок від інформаційних перевантажень. Це найпростіший спосіб, який дозволить швидко позбутися ліні.

Як подолати прокрастинацію?

Якщо ловите себе на тому, що постійно відкладаєте важливі справи на потім – у вас ознаки прокрастинації. Що допоможе з цим впоратися?

Звільнення оперативної пам’яті

Якщо в голові крутиться занадто багато думок, завдань і справ – викладіть їх на папір чи в спеціальний список. Це звільнить місце в оперативній пам’яті для концентрації на поточній задачі.

Покрокове планування

Якщо відчуваєте страх перед складним завданням – розбийте його на найпростіші кроки. Плануйте лише найближчі 1-2 кроки, а не весь процес.

Метод “помідора” допомогає позбутися ліні

Відведіть 25 хвилин на виконання завдання з максимальною концентрацією та без відволікань. Потім зробіть 5-хвилинну перерву. Повторіть 4 “помідори” – і складне завдання буде зроблено!

Усвідомлений вибір

Напишіть, або хоча б подумайте, що буде, якщо ви виконаєте завдання, а що – якщо ні. І свідомо оберіть наслідки. Іноді виявляється, що робота вам насправді не потрібна.

 Зміна обстановки

Іноді достатньо лише змінити обстановку – перейти в іншу кімнату, вийти на вулицю тощо. Навіть невеличкі зовнішні стимули активують мозок.

Сподіваюся, описані способи стануть вам у пригоді у боротьбі з лінню та прокрастинацією! Чекаю ваших відгуків та порад у коментарях.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху